ETTA | Scandinavian business habits
Strony

20 Sty Monika Chutnik o nawykach Skandynawów na spotkaniu SPCC

8 maja 2014 roku w hotelu Blue we Wrocławiu, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – obchody 10. Rocznicy istnienia Skandynawsko – Polska Izby Gospodarcza (SPCC). ETTA była jednym z partnerów wydarzenia – prezentacja Moniki Chutnik na temat „Efektywnego biznesu ze Skandynawami” spowodowało wiele uśmiechu i pozytywnej energii wśród uczestników.

blog-en

photo: Krzysztof Szymoniak

Skandynawia jest zróżnicowana – jest to widoczne gołym okiem, np. w przypadku pierwszego kontaktu, jeśli chodzi o podejście o czasu, czy godziny pracy. Ich nawyki powiązane z słuchaniem czy sposobem mówienia, są także bardzo zdywersyfikowane.
Monika Chutnik zapoznała wszystkich uczestników z tym tematem w nietypowy sposób – zostały przedstawione dwie tezy:

1.Skandynawowie lubią dobre poczucie humoru!
2.W każdym żarcie jest ziarnko prawdy!
Dla wszystkich zaproszonych zostały przygotowane krótkie, specjalne zadania. Po otrzymaniu jednej z kart z częścią żartu z jednego z krajów Skandynawskich ich zadaniem było znalezienie drugiej, brakującej części pośród innych gości. Efekt? Wszyscy nie mogli powstrzymać śmiechu i krótkich pogawędek tuż przed rozpoczęciem nieoficjalnej części spotkania.

networking_relacja relacja-1

photo: Krzysztof Szymoniak

Ta mała sesja była świetną okazją aby poszerzyć swoją wiedzę na temat nawiązywania i utrzymywania kontaktów biznesowych z partnerami biznesowymi z krajów Skandynawskich, a także równoczesne nawiązanie licznych kontaktów z firmamy zrzeszonymi przy Izbie.

Jakie były żarte użyte przy naszej symulacji? Zajrzyj tutaj! 🙂

No Comments

Post A Comment

*